• Nakliyat Öncesi hazırlıklar

  Nakliyat Öncesi hazırlıklar

  Nakliyat Öncesi Evinizde Hazırlıklar

  Evden ve nakliyat en çok endiselenilen konuların basında esyaların zarar görmesi gelir. Bunun yanı sıra nakliyat sırasında muhakkak unutulan bir seyler olur. Zaten yıpratıcı olan süreç iyice zorlayıcı bir hal alır.

  Oysa planlı davranarak bu süreci kolaylastırmak ve her sey dört dörtlük yapmak mümkün. Nakliyat öncesinde baslayıp nakliyat gününe kadar dikkat etmeniz gerekenleri Manisa Furkan Nakliyat olarak derledik.

  Yeni evinizdeki ilk sabah kullanacagınız esyalarınız haricindeki her seyi paketleyin.

  Nakliyat’tan 1 Ay Önce

  Nakliyat gününüz çok önceden belli olur. Bu da hazırlık için önünüzde zaman oldugu anlamına gelir. Nakliyat gününden bir ay önce kablolu ve dijital TV yayınlarınızı, telefon hattınızı ve diger aboneliklerinizi yeni ev adresinize naklettirin. Belediyeye giderek vergi borcunuzu sorgulatın, varsa ödeyin.

  Yeni eviniz önceki evinize uzak olabilir. Bu durumda devam edilen spor salonu, kulüp gibi yerlerle üyelik durumunuzu ve alacaklarınızı belirleyin.

  Günlük ihtiyacınız olmayan esyaları (kitaplar, kıslık ya da yazlık giysiler, biblo ve dekoratif objeler vs.) paketlemeye baslayın.

  Tasınacagınızı hem eski evinizin, hem de yeni evinizin apartman yönetimine bildirin. Özellikle nakliyat yapılacak apartmanın yönetimine hangi gün geleceginiz konusunda bilgilendirmede bulunun.

  Nakliyat’tan 2 Hafta Önce

  Güvenilir ve iyi bir evden eve nakliyat firmasıyla anlasın, nakliye kosullarını detaylarıyla görüsün. Bir aksilik çıkmaması için esyalarınız hakkında detaylı bilgi verin.

  Abone oldugunuz dergilere, fatura gönderen banka ve diger kurumlara adres degisikligini bildirin. Duvara monte raf üniteleri ve dolapları sökmeye ve paketlemeye baslayın.

  Nakliyat’tan 1 Hafta Önce

  Apartman ödemelerinizi yapın. Bir hafta süresince kullanacagınız esyaları paketleyip kalanları bir kenara ayırın. Esyaları kolilere türlerine göre yerlestirin. Kolilerin üzerine içlerinde hem ne oldugunu hem de hangi odaya konulacagını yazın.  Kırılacak esyaların oldugu kolileri belirgin bir sekilde etiketlemeyi unutmayın.

  Küçük ev aletleri ve temizlik aletlerini paketleyin. Yeni evinizdeki elektrik, su, telefon ve TV aboneliklerinizi açtırın ya da eski ev sahibinden devralın.

  Nakliyat’tan 1 Gün Önce

  Son gecenizde ve yeni evinizdeki ilk sabahınızda kullanacagınız esyalarınız haricindeki her seyi paketleyin. Geride hiçbir sey bırakmadıgınıza emin olmak için her yeri kontrol edin.

  Nakliye Günü

  Tüm paketleri nakliye aracına konmasını istediginiz sıraya göre dizin. Kırılacak esyaların bulundugu kolileri ayrı bir yere koyun. Koliler çıktıktan sonra tüm odalara tek tek bakarak son kontrolleri yapın.

  Esyalar araca tasınırken su vanasını ve elektrik sigortasını kapatın. Anahtarlarınızı apartman veya site görevlisine teslim edin.

  Bu adımları sırasıyla uygulayarak evden eve nakliyat sürecini hasarsız atlatabilir, yeni hayatınıza keyifle başlayabilirsiniz.

  Leave a comment

  Required fields are marked *